Nagy csata zajlott Fónagyságon - Husqvarna fakitermelő verseny az Északerdőnél (+KÉPEK)

Szeptember 12-én a Miskolc melletti Fónagyságon rendezett fakitermelő versenyt a Husqvarna Magyarország Kft., amelyre összesen 22 csapat nevezett be. A klasszikus versenyszéria feladatait felsorakoztató megmérettetésen fakitermelők, erdészek és természetesen tűzoltók is részt vettek.
TELJES KÉPGALÉRIA A HUSQVARNA FAKITERMELŐ VERSENYÉRŐL >>> A programnak helyet adó Északerdő Zrt. rendkívül színvonalas helyet biztosított a Husqvarna második 2015-ös fakitermelő versenyének, amelyre idén 22 csapat - fakitermelők, erdészek és tűzoltók - nevezett be. A versenyzők szerelés, kombinált darabolás, lánckímélő darabolás, döntés és gallyazás versenyszámokban mérették meg magukat. husqvarna_2015_33 A délután 15 óráig tartó versenyt az időjárás nem kímélte, hiszen a motorfűrészeknek többször is el kellett hallgatniuk a heves eső miatt. Végül azonban kisütött a nap, és az összes csapat el tudta végezni feladatát. husqvarna_2015_22 A délután egyik kiemelkedő programeleme a veterán, old timer motorfűrészek versenye volt, amelyre kilenc jelentkező nevezett be különböző korú és típusú Husqvarna gépekkel. 266-os, 254-es, M.60-as és további érdekes fűrészek gallyaztak, közöttük Tóth Gyula 1964-ben gyártott M.60-as Husqvarnája volt a legöregebb. Ő egyébként ebben a speciális versenyszámban a dobogó alsó fokára fel is állhatott, Kántor János lett a legeredményesebb, a második helyen Dongó István végzett. husqvarna_2015_57 A Husqvarna fónagysági fakitermelő versenyét végül egyéni összetettben Kozák András nyerte meg, míg a második Dávid Gábor, a harmadik pedig Gerőcs János lett. A csapatversenyben a Nagy TMTA Kft. és az Északerdő Zrt. közös csapata diadalmaskodott, mögöttük a Kazinc-Logger Kft. és az Északerdő Zrt. 2. számú közös gárdája, majd a Spilák Kisgép hármasa végzett. [caption id="attachment_21962" align="aligncenter" width="600"]A Nagy TMTA Kft. és az Északerdő Zrt. közös csapata A Nagy TMTA Kft. és az Északerdő Zrt. közös csapata[/caption] A Husqvarna fakitermelő versenyén ifjúsági kategóriában is hirdettek győztest. Ezúttal a hajdúböszörményi tanulók vehették át az aranyérmeket. [caption id="attachment_21961" align="aligncenter" width="600"]Az ifjúsági kategória hajdúböszörményi nyertesei Az ifjúsági kategória hajdúböszörményi nyertesei[/caption] Természetesen szokás szerint az összes versenyszámban hirdettek egyéni dobogósokat, sőt, a legeredményesebb kereskedő címet is kiosztották a Tóth Kisgép számára. husqvarna_2015_9 EREDMÉNYEK: Egyéni összetett: 1. Kozák András (Tóth Kisgép) 2. Dávid Gábor (Nagy TMTA Kft. és Északerdő Zrt.) 3. Gerőcs János (Kazinc-Logger Kft. és Északerdő Zrt. 2. csapat) Csapat összetett: 1. Nagy TMTA Kft. és Északerdő Zrt. 2. Kazinc-Logger Kft. és Északerdő Zrt. 2. csapat 3. Spilák Kisgép Lánckímélő darabolás: 1. Dávid Gábor (Nagy TMTA Kft. és Északerdő Zrt.) 2. Gerőcs János (Kazinc-Logger Kft. és Északerdő Zrt. 2. csapat) 3. Kiss Attila (Nagy TMTA Kft. és Északerdő Zrt.) Kombinált darabolás: 1. Kiss Attila (Nagy TMTA Kft. és Északerdő Zrt.) 2. Dávid Gábor (Nagy TMTA Kft. és Északerdő Zrt.) 3. Dongó István (Spilák Kisgép) Szerelés: 1. Dávid Gabor (Nagy TMTA Kft. és Északerdő Zrt.) 2. Gerőcs János (Kazinc-Logger Kft. és Északerdő Zrt. 2. csapat) 3. Kmetz Szabolcs (Kazinc-Logger Kft. és Északerdő Zrt. 1. csapat) Gallyazás: 1. Kozák András (Tóth Kisgép) 2. Gerőcs János (Kazinc-Logger Kft. és Északerdő Zrt. 2. csapat) 3. Dávid Gábor (Nagy TMTA Kft. és Északerdő Zrt.) Döntés: 1. Dongó Attila (Spilák Kisgép) 2. Kiss Attila (Nagy TMTA Kft. és Északerdő Zrt.) 3. Pankotai Zoltán (Kazinc-Logger Kft. és Északerdő Zrt. 2. csapat) (Gribek Dániel - Erdő-Mező Online - www.erdo-mezo.hu) erdomezolike