STIHL Timbersports VB - Új világcsúcsok születtek, Juhász István a 12. lett

A poznani STIHL Timbersports VB szombati, utolsó napján az egyéni döntő várt a világ 12 legjobb sportfavágójára. Miután Juhász István csütörtök este egy fantasztikus hajrával bejutott a legjobb 12 versenyző közé, így neki is szurkolhattak a magyarok mind a helyszínen, mind pedig az internetes élő adás előtt. A szombat esti egyéni verseny rendkívül izgalmas volt, hiszen a sportág fejlődését jól mutatva több új világcsúcs is született a különböző versenyszámokban.
Sajnos, a magyar fakitermelő, Juhász István ezúttal mindössze a 12. helyen végzett, ám 22 ország között így is a felsőházban végzett, és még két nemzeti rekordot is megdöntött - Stock saw és Standing Block versenyszámokban. A gratuláció és a dicséret tehát jár a magyar favágó számára! A szombat esti döntőt végül Jason Wynyard, az új-zélandiak hétszeres világbajnoka nyerte meg, a második helyen a svéd Christophe Geissler, míg a harmadikon az ausztrál Brayden Meyer végzett. Világcsúcs összesen négy esetben dőlt meg a verseny során. Péntek este egyébként a magyar csapat 11. lett, ami szintén hasonlóan szép eredmény. Kapcsolódó cikkeink: STIHL Timbersports VB – Ausztrália a világbajnok, a magyar csapat nem tudta legyőzni Kanadát STIHL Timbersports VB – Juhász István egyéniben bejutott a szombati döntőbe Juhász István nyerte az idei STIHL Timbersports Nemzeti Bajnokságot (+KÉPEK) Újabb magyar favágó siker – Bakó Norbert aranyérmet szerzett Kölnben (Villáminterjú) Új helyszínen, új időpontban – III. Mátra Kupa STIHL Timbersports fakitermelő verseny Recsken (Erdő-Mező Online - www.erdo-mezo.hu) erdomezolike