Viola napja
A fizioterápiát mozgásterápiának is nevezik, a terápia egy olyan formája, amely a tudomány területére épül, és a fizikai gyógyászat szerves része. Nagyrészt a második világháború idején fejlesztették ki katonák számára, hogy biztosítsák a tökéletes állapotú katonai egységükhöz való gyors visszatérést. De mit érdemes tudni a fizioterápiás alkalmak számának meghatározásáról?
A fizioterápia a test mozgását alkalmazza a test különféle betegségeinek kezelésére, gyógyítására, de különösen ajánlott az izomszintű betegségekben szenvedőknek, mint például hátfájás, ínhüvelygyulladás, talpi fasciitis és egyéb degeneratív betegségek esetén. A manuálterápia Győr rendelőjében olyan terapeuták dolgoznak, akik sikeresen tudják kezelni a fent említett panaszokat, illetve további mozgásszervi problémákat, különböző fizioterápiás kezelésekkel.
A gyógytornászoknak változatos módszerekkel, mint például szalagok, izmok, inak nyújtásával, de masszázs segítségével is sikerül helyreállítaniuk a szervezet bizonyos elveszett funkcióit. A fizioterápiás foglalkozás során végzett testgyakorlatokat idővel a páciens is el tudja végezni a gyógytornász segítségével, a szakember utasításait követve, saját testével, vagy különféle kiegészítők segítségével.
A gyógytornász feladata, hogy alaposan felmérje a beteget izom- és motorikus szempontból, hogy megválassza a megfelelő edzésprogramot és annak időtartamát az izmok stimulálásához, tekintettel arra, hogy motoros képességei károsodtak, balesetet szenvedtek, vagy valamilyen betegség érte őket.
A fizioterápiás alkalmak számát meghatározó tényezőket a páciens betegségei és stádiuma is meghatározhatja. A fizioterápia a szervezet különböző betegségei esetén javasolt, az alkalmak száma az alábbiak szerint határozható meg:
A fizioterápiás alkalmak számát meghatározó tényező számtalan lehet, de ezek attól is függnek, hogy a gyógytornásznak milyen célokat kell elérnie ahhoz, hogy a páciens visszatérjen kiindulási állapotába.
A fizioterápia a következő részekre oszlik: helyreállítási és profilaktikus fizikoterápia. A rehabilitációs fizioterápia szerepe a betegségek vagy traumák miatt megromlott testfunkciók mozgás segítségével történő helyreállítása. A profilaktikus fizioterápia szerepe az egészség megőrzése vagy a betegség krónikussá válásának megállítása gyógymasszázs, fizikai gyakorlatok és relaxációs technikák révén.
A MozgásKlinika célja a szervezet jó közérzetének és elvesztett képességeinek helyreállítása, a szakemberek által végzett legjobb terápiákkal karöltve. Minden beteg más, ami azt jelenti, hogy minden helyreállítási programot a test és a beteg állapotának megfelelően kell kialakítani és testre szabni!