Sándor napja
Azon kevesek kivételével, akik nem szívesen mozdulnak ki otthonukból, az emberek általában egyetértenek azzal a kijelentéssel, hogy utazni jó. Jó, mert kiszakadunk a megszokott kerékvágásból és új ingerek érnek minket. Előttünk a világ: Bali, Mexikó, a Kanári-szigetek vagy éppen Ausztrália, oda megyünk, ahová csak szeretnénk. Álmainknak és úticéljainknak csak a pénztárcánk szabhat határokat.
Tovább >>>A Zalaerdő Zrt. munkatársakat keres Zalaegerszegi és Lenti Erdészetébe az alábbi pozíciókban.
Tovább >>>A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a kormányhivatal fogyasztóvédelmi osztálya és a Nébih közösen ellenőrzött egy magát a közösségi médiában hirdető tüzelőanyag-kereskedőt. Mind a három hatóság szabálytalanságokat talált a vállalkozásnál, amely a bírságok mellett további vizsgálatokra is számíthat.
Tovább >>>Tavaly több mint félmillió hektárnyi terület, mintegy 5500 négyzetkilométer vált lángok martalékává, s a leégett területek közül legkevesebb százezer hektár tartozott a fokozottan védett Natura 2000 védettség program alá - közölte az Európai Bizottság Közös Kutatóközpontja a 2021-ben pusztító erdőtüzekről szóló éves jelentésében.
Tovább >>>Rendkívül fordulatos, izgalmas versenyt hozott október 29-én este a STIHL Timbersports egyéni Világbajnokság Svédországban. A sportfavágás legnagyobb legendája, az új-zélandi Jason WynYard, az amerikai sztár, Matthey Cogar, és az előző nap megrendezett csapat VB-t is megnyerő Brad De Losa hatalmas csatát vívott hat versenyszámban. Végül egy szenzációs Hot Saw-val a 45 éves ausztrál diadalmaskodott 3000 néző előtt a Partille Arénában.
Tovább >>>
19 órakor kezdetét veszi Svédországban a STIHL Timbersports Világbajnokság, ahol a magyar válogatott is fűrészt és fejszét ragad. Juhász Istvánnak, Strúbel József Dedinek, Strúbel Bencének és Hamvasi Ferencnek a képernyők is lehet szurkolni az alábbi Youtube videó közvetítésben.
Tovább >>>Az Erdő-Mező legfrissebb videójában a Zalaerdő Zrt.-nél végzett erdészeti munkákba pillanthatunk bele a csemetetermeléstől a fakitermelésig. Milyen fajokat és milyen mennyiségben termesztenek a Bajcsai Csemetekertben? Miért dolgozik forwarder és harvester az állami erdőgazdaságnál? A kisfilmből kiderül.
Tovább >>>Egy fakitermeléssel foglalkozó cég képviselője tett feljelentést a rendőrségen ismeretlen személy ellen, aki 2022. október 10. és 23. között Küngös külterületéről az általuk kitermelt fát eltulajdonította - olvasható a police.hu oldalon.
Tovább >>>Az eredetileg tervezettnél félmillió köbméterrel több fát dob piacra idén a Romsilva, írja az economedia.ro. Az állami erdőgazdálkodási vállalat azt követően döntött erről, hogy több piaci szereplő arra figyelmeztetett, áruhiányhoz fog vezetni a tűzifa árának hatósági szabályozása.
Tovább >>>Romániában ebben az évben már több mint 200 millió lejt fizetett ki támogatásként az erdőtulajdonosoknak a Környezetvédelmi, Vízügyi és Erdőgazdálkodási Minisztérium.
Tovább >>>Veszélyben vannak a magyarországi erdők, mindent el kell követnünk, hogy a túlzott kitermelést megakadályozzuk - jelentette ki Szendefy Mária, az LMP országos elnökségének tagja csütörtöki online sajtótájékoztatóján.
Tovább >>>Fejleszti digitális infrastruktúráját 2,255 milliárd forintos európai uniós támogatásból a Soproni Egyetem. A felősoktatási intézmény az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a 2026-ig megvalósuló beruházásban az oktatással kapcsolatos minden működési folyamatot újraterveznek a digitalizáció és az automatizáció szem előtt tartásával.
Tovább >>>Nagy István agrárminiszter soron kívül egyeztetett a magán erdőgazdálkodók képviselőivel az ország tűzifa ellátásának kérdéseiről. A megbeszélésen elhangzott, hogy a magán gazdálkodók elsősorban a tüzépek faanyaggal történő kiszolgálására koncentrálnak, hozzájárulva ezzel az ország energiaellátásának biztonságos fenntartásához. Az állami erdőgazdaságok pedig továbbra is prioritásként kezelik a hatósági áras tűzifa program kiszolgálását, amelyet a brüsszeli szankciók miatt kialakult energiaválság miatt indított a kormány a lakosság rezsiterheinek csökkentésére.
Tovább >>>Új-Zéland, Németország, az Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália és további nagy sportfavágó nemzetek között a négyfős magyar válogatottnak is drukkolhatunk az október 28-án és 29-én zajló STIHL Timbersports Világbajnokságon. A pénteki csapatverseny során Juhász István, Strúbel József Dedi, Hamvasi Ferenc és Strúbel Bence ölti magára a nemzeti mezt a svédországi Partille Arénában, ahonnan élő közvetítés is lesz.
Tovább >>>