Bakó nyerte meg a STIHL Timbersports FeHoVa Kupa selejtezőjét - Szombaton nagy küzdelmek várhatók (+KÉPEK)

Kiélezett csatában dőlt el a STIHL Timbersports FeHoVa kupába selejtezőjén, hogy a pénteken színpadra lépő tíz sportfavágó közül ki lesz az a hat - mint később kiderült, hét - versenyző, akik ott lehetnek a szombaton 11 órakor kezdődő döntőben.
Képgaléria a STIHL Timbersports FeHoVa Kupa selejtezőjéről >>> A 2019-es FeHoVa - Fegyver, Horgászat és Vadászat Nemzetközi Kiállítás második alkalommal ad otthon a rangos STIHL Timbersports versenynek, ahol hazánk legjobb versenyzői csapnak össze két napon keresztül. Pénteken a kvalifikációs verseny során kiderült, hogy a cseh Martin Komarek és a magyar Timbersports válogatott tagjai mellett kik lehetnek ott a szombati döntőben. stihl_timbersports_fehova_kupa_kvalifikacio_34 A díszvendég tehát ezúttal is Martin Komarek lesz Csehországról, ő a világ egyik legjobbja. Mellette a hatszoros magyar bajnok Juhász István is színpadra lép, de ott lesz Bozsó Zoltán Zoka, Strúbel József Dedi és fia, Strúbel Bence is, tehát majdnem a teljes világbajnoki keretünk. A zirci fakitermelő, Hamvasi Ferenc betegség miatt ezúttal távol marad, így viszont végül versenyről a tervezetthez képest plusz egy fő tovább juthatott. stihl_timbersports_fehova_kupa_kvalifikacio_5 A csütörtöki kvalifikációt végül Bakó András nyerte meg, mögötte Rittlinger Róbert és Pankotai Zoltán végzett még dobogón. De ott lehet a verseny második napján Freschli Krisztián, az egyik tehetséges "zöldfülű" Juszkó Zsolt, valamint Ollé Péter, és némiképp váratlanul a hetedik helyezett Szép Szabolcs is. stihl_timbersports_fehova_kupa_kvalifikacio_38 A verseny során volt néhány diszkvalifikáció egyrészt időtúllépés miatt az Underhand Chop versenyszámban, illetve a Single Buck esetében néhány korong tört el, amiért nem volt érvényes a vágás. stihl_timbersports_fehova_kupa_kvalifikacio_24 Az újoncok közül a legeredményesebb Juszkó Zsolt volt, aki az első forduló után még vezette a tabellát, majd a következőben is csak a második helyre csúszott vissza, és végül ötödikként zárt. Nagyon jó volt látni, hogy sok kezdő fiatal fogott fejszét és fűrészt pénteken napon, és ha néha hibázva is, mégis mindenki nagyon szépen helytállt. stihl_timbersports_fehova_kupa_kvalifikacio_3

Eredmény:

1. Bakó András 2. Rittlinger Róbert 3. Pankotai Zoltán 4. Freschli Krisztián 5. Juszkó Zsolt 6. Ollé Péter 7. Szép Szabolcs 8. Andráska Zoltán 9. Szabó András 10. Zelenák Csaba Szombaton 11 órától tehát STIHL Timbersports FeHoVa Kupa a Hungexpo F pavilonjában, vasárnap pedig bemutatók 11 és 13 órától! (Gribek Dániel - Erdő-Mező Online - Fotók: Gribek Tímea) Szerkesztő-riporter: Gribek Dániel Operatőr-vágó: Kovács Zoltán