Aliz napja
A FŐKERT Nonprofit Zrt. kezelésében álló Városmajor gyönyörű parkja és fái adnak otthont a IV. Faápoló Magyar Bajnokságnak 2018. augusztus 25-26-án. Az ingyenesen látogatható rendezvényen látványos bemutatók során nyerhetnek bepillantást a látogatók az aktuális faápolási módszerek világába.
Famászó-faápoló megmérettetéseket szerte a világban tartanak, valamint Európa- és Világbajnokságot is rendeznek ma már. A versenyek hazai meghonosításában 2015-től kezdődően a Magyar Faápolók Egyesülete fontos szerepet vállalt. Az első két hazai versenynek Szeged városa adott otthont, tavaly pedig a Népligetben mérhették össze tudásukat, gyorsaságukat és ügyességüket a versenyzők. Évről évre növekedett az érdeklődés, 2017-ben pedig már az indulók létszáma is indokolta, hogy nagyobb léptékben kerüljön megrendezésre a verseny, így az ekkor fennállásának 150. évfordulóját ünneplő FŐKERT partnerként vett részt a szervezésben, az együttműködés pedig az idei évben is folytatódik.
Idén a FŐKERT gondozásában álló Városmajorban kerül megrendezésre a IV. Faápoló Magyar Bajnokság. A főváros első nagyobb kiterjedésű parkját 1785-ben nyilvánították közkertté, majd az elkövetkezendő években parkosították a területet, mely azóta is a fővárosi lakosok kedvelt parkjai közé tartozik.
A majdnem 10 ha területű park kitűnő helyszínként szolgál a faápoló szakemberek számára a megmérettetéshez. A versenyzők idén is a Nemzetközi Faápoló Szövetség (International Society of Arboriculture) által kiállított szabályrendszer alapján, öt versenyállomáson mérettetik meg magukat, az állomások lényege a mindennapi faápoló munka bemutatása. Az öt versenyállomás az imitált munkamászás, társmentés, biztosított gyorsmászás, footlock és a dobózsinór-dobás. Fontos kiemelni, hogy a feladatok során fák nem vágnak ki!
A rendezvény a favédelmi-, faápolási módszerek népszerűsítését, elfogadtatását szolgálja mind a szakma, mind a civil szervezetek körében. További cél, hogy a fővárosi fákat érintő kérdésekkel kapcsolatban érzékenyebb lakosság is bepillantást nyerhessen a modern faápolás tudományába.
(FŐKERT Sajtóközlemény)