Elkészült az online erdőtervezési döntéstámogatási alkalmazás

A Magán Erdőtulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetsége (MEGOSZ), az Országos Erdészeti Egyesület (OEE), a Pilisi Parkerdő Zrt., az Európa Média Nonprofit Kft., a Bükki, Duna-Ipoly és Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság partnerként, a WWF Magyarország technikai koordinációja mellett a sikeres LIFEinFORESTS projekt elemeként a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság gondozásában elkészült az online erdőtervezési döntéstámogatási alkalmazás, az LIFEinFORESTS Erdőtervezési Eszköztár.
Elkészült az online erdőtervezési döntéstámogatási alkalmazás
Célja, hogy az erdőgazdálkodásban dolgozó szakembereket támogassa munkájukban. Segítse a Natura2000 közösségi jelentőségű erdei élőhelyek azonosítását az Erdőállomány Adattár, a nyilvános erdőtérkép, illetve a felhasználó ismereteire támaszkodva. A Tudástárban elérhető az azonosított élőhelyekre vonatkozó, a Natura2000 elveknek megfelelő erdőtervezésre, ill. erdőkezelésre vonatkozó javaslat-csomag. fenyo_erdo A javaslatok koncepciója elsősorban a közösségi jelentőségű erdei élőhelytípusok változatosságának kialakítását, megőrzését, fokozását állítja a középpontba. Végül, de nem utolsó sorban a leírások, térképek, képek, szakirodalmi ajánlók tanulmányozása (esetleg az eszköztár többszöri használata) segíthet a hazánkban található közösségi jelentőségű élőhelyek, ill. általában a Natura2000 hálózat alaposabb megismerésében. erdotervezesi_eszkoztar

Az Erdőtervezési Eszköztár eléréséhez kattintson IDE!

Az eszköztár fontosabb célkitűzései:

A közösségi jelentőségű erdei élőhelytípusok földrajzi (táji), termőhelyi és faállomány alapú beazonosításának támogatása; legfontosabb ismertetőjegyeinek áttekintő leírása (termőhelyi és állományviszonyok, elterjedés, vegetációs környezet, használattörténet, dinamika, veszélyeztetettség, jelentőség), hazai elterjedésének térképi ábrázolása, fotók bemutatása; élőhelytípus, üzemmód és korcsoport alapján differenciált erdőtervezési irányelvek javaslat szintű megfogalmazása; szakirodalmi áttekintés, fontosabb forrásanyagok ismertetése. A honlap használata természetesen anonim, de a bevitt adatokat a rendszer további fejlesztése céljából megőrizzük. Ennek céljából szívesen vesszük a felhasználók észrevételeit is: support@lifeinforests.eu. Köszönjük, hogy a honlapot használja! (LifeInForests)