A megújuló energiák forradalmasítják Afrikát?
Sikerül-e a megújuló energiáknak forradalmasítani Afrikát? Sikerül-e az alternatív forrásoknak segíteni a nehéz körülmények között élő népeket?
Ebben reménykednek a World Future Council és a Heinrich Böll alapítvány által vezetett kutatás munkatársai. Az afrikai országok nagy lehetőségeket nyújtanak a megújuló energiák szektorának, és megvan az esély arra is, hogy ennek nyomán sikerül mélyre ható változásokat hozni a társadalmakban és a helyi gazdaságokban, a lakosság életkörülményeinek javítása érdekében, írja az energiacentrum.com.
A WFC és az alapítvány, a Föld Barátai brit csoportjának támogatásával kimutatták, hogy a feed-in-tariff (kötelező betáplálási tarifa) olyan rendszer, amely minden bizonnyal segíti a megújuló energiák fejlődésének kimozdulását a holtpontról Afrikában.
Ez a rendszer kedvező a megújuló energiákba való beruházásokban magán- és közösségi befektetők, valamint nagy cégek számára egyaránt, garantálva a megtermelt megújuló energiák megvásárlását és kifizetését. A tanulmány, amelyet egyaránt szántak az afrikai politikai döntéshozóknak, a civil társadalmaknak és a magánszektornak, alaposan elemzi 13 afrikai ország – Algéria, Botswana, Egyiptom, Etiópia, Ghána, Kenya, Mauritius, Namíbia, Nigéria, Ruanda, Dél-Afrika, Tanzáia és Uganda – energia-politikáját.
Ansgar Kiene, a World Future Council afrikai igazgató szerint a fekete kontinens számos országa megnyitotta már villamos energia-piacát független megújuló energia-termelők előtt, de ezeknek az országoknak sokkal nagyobb fejlődési potenciáljuk lenne, ha a helyi gazdaságpolitikákon változtatnának rugalmasabb és átlátszóbb adminisztratív eljárásokkal.
(alternativenergia.hu)
-
Cimkék:
természetvédelem, erdei út, szürkemarha, magyar tarka, bivaly, mangalica, juh, szamár, vadaspark, Festetics Imre Állatpark, őshonos állat, Szatmár Megyei Erdészeti Hivatal, Szatmár Megyei Környezetvédelmi Őrszolgálat, farkas