Bővült az agrár-szakképző iskolák hálózata – Erdész és vadgazda iskolák a listában

matra_erdeszeti_iskola43 agrár-szakképző intézmény a Vidékfejlesztési Minisztérium fenntartásába került csütörtöktől a már meglévő 17 mellé további – közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium.

Az intézmények önálló gazdálkodó egységként tevékenykednek a jövőben, működtetésüket a Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet (NAKVI) látja el.

Az agrárium megbecsülésének és jövedelmezőségének érdekében versenyképes, színvonalas mezőgazdasági szakképzésre is szükség van. Ezt a szándékot szeretné tovább erősíteni a VM a szakképzési rendszer egységes, országos hálózatba való szervezésével – emeli ki a közlemény.

Az országos hálózatba 60 agrár-szakképző iskola tartozik, a gördülékeny átvétel érdekében a szaktárca ez év áprilisa óta külön-külön is egyeztetett az intézményekkel.

Az intézmények igazgatóival csütörtökön találkozott Simon Attila István helyettes államtitkár és Mezőszentgyörgyi Dávid, a NAKVI főigazgatója.

A találkozón, amelyen részt vettek a tárca és a NAKVI szakemberei is, az intézmények újonnan megbízott igazgatói tájékoztatást kaptak a szakképzési rendszer változásairól, a fenntartóváltás jogi hátteréről és a közeljövő feladatairól.

Az országos hálózat kialakítása során cél a versenyképes tudást adó, szakmailag magas színvonalú és hatékony agrár-szakképzési rendszer kialakítása a lehető legrövidebb időn belül – teszi hozzá a közlemény.

Intézmény neve Település Igazgató neve
VM Kelet-Magyarországi Agrár-szakképző Központ Taskovics Péter
1 VM Kelet-Magyarországi Agrár- szakképző Központ, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium, Jánoshalma Jánoshalma Taskovics Péter
2 Batha János Kertészeti Szakképző Iskola Szentes Udvardi István Tibor
3 VM ASZK Mátra Erdészeti, Mezőgazdasági és Vadgazdálkodási Szakképző Iskola és Kollégium Mátrafüred Dr. Ördög István
4 VM ASZK Szakképző Iskola – VM Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Pétervására Karnis Pálné
5 Szentannai Sámuel Gimnázium, Szakközép Iskola és Kollégium Karcag Gyökeres Sándor
VM Dunántúli Agrár-szakképző Központ Dömötör Csaba
6 VM Dunántúli Agrár-szakképző Központ, Csapó Dániel Középiskola, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium, Szekszárd Szekszárd Dömötör Csaba
7 VM DASzK Szakképző Iskola Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskola Kaposvár Torma Sándor
8 VM DAszK, Szakképző Iskola – Apponyi Sándor Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Lengyel Bujdosó Lászlóné
9 VM DASzK, Szakképző Iskola – VM Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium, Sellye Sellye Simon Éva
10 VM DASZK, Szakképző Iskola – Ujhelyi Imre Mezőgazdasági és Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium, Szentlőrinc Szentlőrinc Szabó Zoltán
11 VM DASZK Szakképző Iskola Teleki Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Villány Villány Baloghné Szacsuri Ida
12 VM DASZK, Szakképző Iskola – Lippai János Kertészeti Szakképző Iskola és Kollégium, Sopron Sopron Gruber László
13 VM DASZK, Szakképző Iskola – VM Középiskola, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium, Vép Vép Hollósi Éva
VM Közép-Magyarországi Agrár-szakképző Központ Gál Ferenc
14 VM KASZK, Szakképző Iskola-Bercsényi Miklós Élelmiszeripari Szakképző Iskola, Kollégium és VM Gyakorló Iskola, Budapest Budapest Gál Ferenc
15 VM KASZK, Szakképző Iskola-Varga Márton Mezőgazdasági Szakképző Iskola, Kollégium és VM Gyakorló Iskola, Budapest Budapest Göncz Ferenc
16 VM KASZK, Szakképző Iskola-Mezőgazdasági, Erdészeti Szakképző Iskola, Kollégium és VM Gyakorló Iskola, Piliscsaba Piliscsaba Börzsönyi Tünde
17 VM KASZK, Szakképző Iskola-Táncsics Mihály Mezőgazdasági Szakképző Iskola, Kollégium és VM Gyakorló Iskola, Vác Vác Kovács József
18 Abaújszántói Mezőgazdasági Szakképző Iskola Abaújszántó Néposzné Gombás Katalin
19 Bedő Albert Erdészeti Szakképző Iskola és Kollégium Ásotthalom Andrésiné Dr. Ambrus Ildikó
20 Pettkó-Szadtner Tibor Lovas Szakképző Iskola és Kollégium Bábolna Körmendi Csaba
21 Bereczki Máté  Élelmiszeripari, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Sportiskola Baja Horváth László Csaba
22 Vay Ádám Gimnázium, Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium Baktalórántháza Kerezsi István
23 Magyar Gyula Kertészeti Szakképző Iskola Budapest Nagyné Kaplonyi Andrea
24 Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakképző Iskola Budapest Molnár Zoltán
25 Soós István Borászati Szakképző Iskola Budapest Földesi Gyula
26 Török János Mezőgazdasági és Egészségügyi Szakképző Iskola Cegléd Szabóné Danicska Erzsébet
27 Bársony István Mezőgazdasági  Szakképző Iskola és Kollégium Csongrád Vári László
28 Csukás Zoltán Mezőgazdasági   Szakképző Iskola és Kollégium Csorna Perlaki Sándor
29 Bethlen Gábor Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium Gyomaendrőd Davidovics László
30 Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola Győr Szabóné Gazdag Andrea
31 Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola  (tagintézmény) Csermajor
32 Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola Hajdúböszörmény Papp István
33 Gregus Máté Mezőgazdasági Szakképző Iskola Hódmezővásárhely Nagy Zsuzsanna
34 Kinizsi Pál Élelmiszeripari Szakképző Iskola Kaposvár Balázs Tibor
35 Kenderesi Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Kenderes Pardi Sándor
36 Kétegyházai Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Kétegyháza Lendvai Sándor
37 Kiskunfélegyházai  Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola Kiskunfélegyháza Róza Pál Csaba
38  Galamb József Mezőgazdasági Szakképző Iskola Makó Horváth Zoltán
39 Baross László Mezőgazdasági Szakk épző Iskola Mátészalka Bojer György
40 Debreczeni Márton Mezőgazdasági és Földmérési Szakképző Iskola Miskolc Tóth Lászlóné
41 Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakképző Iskola Nagykáta Gyüre Pál
42 Toldi Miklós Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium Nagykőrös Kissné Rózsa Ildikó
43 Lippai János Mezőgazdasági Szakképző Iskola Nyíregyháza Gajdos István
44 Westsik Vilmos Élelmiszeripari Szakképző Iskola Nyíregyháza Dr. Rubi Ferenc
45 Pálóczi Horváth István Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Örkény Karsai József
46 Pápai Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola Pápa Békefi Imre
47 Fáy András Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Pécel Szekeres András
48 Serényi Béla Mezőgazdasági Szakképző Iskola Putnok Magyar András
49 Szepsi Laczkó Máté Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola Sátoraljaújhely Komporday Levente
50 Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskola Somogyzsitfa-Szőcsénypuszta Markhard József
51 Lipthay Béla Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Szécsény Filkor Lajos
52 Fodor József Élelmiszeripari Szakképző Iskola Szeged Dombóvári Tamás
53 Kiss Ferenc Erdészeti Szakképző Iskola Szeged  Halápi Nándor
54  Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola Székesfehérvár Barna József
55 Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Szombathely Hodvogner Csaba
56 Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Szakképző Iskola és Kollégium Szombathely Balogh Csaba
57 Jávorka Sándor Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola  és Kollégium Tata Balogh Mária
58 Tiszaberceli Mezőgazdasági Szakképző Iskola Tiszabercel
59 Tokaji Mezőgazdasági Szakképző Iskola Tokaj Kecskés János
60 Székács Elemér Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola  és Kollégium Törökszentmiklós Budai Ferenc
61 Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Velence Turcsányi Sándorné

(hirado.hu)

erdomezolike

Hozzászólások

hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?