Juhász István nyerte a STIHL Timbersports FeHoVa Kupát, 16 éves versenyző is a dobogón (+KÉPEK)

Fordulatokban nem volt hiány a II. STIHL Timbersports FeHoVa Kupa szombati döntője során, ahol 12 versenyző mutatta meg tudását a nagyszámú közönségnek. A favágók megmérettetését ezúttal is a hatszoros magyar bajnok Juhász István nyerte meg, verseny kívül azonban a csehországi díszvendég, az ötszörös világbajnoki második helyezett Martin Komarek lett a legjobb. A dobogóra felfért még a mindössze 16 éves Strúbel Bence is.
 STIHL Timbersports FeHoVa Kupa döntő KÉPGALÉRIA>>>> A STIHL Timbersports FeHoVa Kupa már pénteken megkezdődött, akkor ugyanis egy selejtező során kiderült, hogy az akkor induló 10 versenyző közül ki lesz a legjobb hét, aki tovább juthat a másnapi döntőbe. A tervezettek szerint mindössze hat sportfavágó kerülhetett volna be a legjobbak közé, ám a magyar STIHL Timbersports válogatott tagjai közül Hamvasi Ferenc lebetegedett, így Szép Szabolcs is ott lehetett Bakó András, Rittlinger Róbert, Pankotai Zoltán, Freschli Krisztián, Juszkó Zsolt és Ollé Péter mellett. A kvalifikációs versenyről ITT írtunk bővebben. [caption id="attachment_57221" align="aligncenter" width="600"]stihl_fehova_erdomezoIMG_2928 Juhász István[/caption] A díszvendég ezúttal is Martin Komarek volt Csehországról, aki a világ egyik legjobbja. Mellette a hatszoros magyar bajnok Juhász István is színpadra lépett, de fejszét fogott Bozsó Zoltán Zoka, Strúbel József Dedi és fia, Strúbel Bence is. Így állt össze tehát a 12 induló névsora. stihl_fehova_erdomezoIMG_4043 A versenyzők elsőként három versenyszámban mutatták meg tudásukat. Az Underhand Chop, a Stock Saw és a Standing Block Chop után már csak a nyolc legjobb eredménnyel rendelkező sportfavágó maradhatott a sínpadon: Martin Komarek, Juhász István, Bozsó Zoltán, Strúbel Bence, Strúbel József, Rittlinger Róbert, Bakó András és Szép Szabolcs. Külön érdekes volt, hogy utóbbi versenyző a pénteki eredménye alapján - ha Hamvasi Ferenc egészséges - részt sem vehetett volna a döntőn, így azonban a második fordulóba is továbbjutott. Emellett szintén fontos kiemelni, hogy a mindössze 16 éves Strúbel Bence a negyedik helyen, a magyar versenyzők között tehát dobogósként folytathatta a FeHoVa Kupát. [caption id="attachment_57224" align="aligncenter" width="600"]Szép Szabolcs Szép Szabolcs[/caption] A második fordulóban a versenyzők először kézifűrészt ragadtak, hiszen a Single Buck számban kellett minél jobban teljesíteniük, majd következett a STIHL Timbersports versenyszéria leglátványosabb eleme, a Spring Board. A legjobb nyolc sportfavágó két méter magasan vágta a fát. Végül hárman nem tudták teljesíteni a 3 perces szintidőn belül a feladatot. A második fordulóból már csak hat versenyző juthatott tovább az utolsóba: Martin Komarek, Juhász István, Strúbel Bence, Bozsó Zoltán, Strúbel József és Rittlinger Róbert. [caption id="attachment_57225" align="aligncenter" width="600"]stihl_fehova_erdomezoIMG_3776 Strúbel Bence[/caption] Végül azonban csak öt versenyzőt láthatott a közönség a leghangosabb versenyszám, az épített motorfűrészekkel végzett Hot Saw során, hiszen a 16 éves tehetség, Strúbel Bence úgy döntött, hogy visszalép. Ennek oka, hogy idén szeretne részt venni a STIHL Timbersports Rookie Kupán, az ifjúsági világbejnokságon, amelyen azonban csak azok az ifjú sportfavágók lehetnek ott, akik nem versenyeztek korábban mind a hat számban. Ha tehát Strúbel Bence levágja a három korongot a Hot Saw láncfűrésszel, akkor nem lehet ott a világ legjobb fiataljai között. [caption id="attachment_57239" align="aligncenter" width="600"]stihl_fehova_erdomezoIMG_4162 Strúbel József[/caption] A Hot Saw után megszületett a II. STIHL Timbersports FeHoVa Kupa végeredménye is, amelyen a legtöbb pontot a díszvendég Martin Komarek szerezte meg. A cseh sportfavágó azonban versenyen kívül vett részt a megmérettetésen, így a hivatalos első helyet a magyar versenyzők között osztották ki. Az első helyen az örökös magyar bajnok, a ráckevei fakitermelő, Juhász István végzett, míg második a Szögedi Bötyár lett Ópusztaszerről, Bozsó Zoltán Zoka. Bár az utolsó versenyszámot nem teljesítette, korábban megszerzett pontszáma elég volt ahhoz, hogy Strúbel Bence is a dobogón zárja a kupát, a 16 éves fiú a harmadik lett. Negyedikként Rittlinger Róbert, ötödikként pedig Strúbel József Dedi zárta a versenyt a magyar versenyzők között.   stihl_fehova_erdomezoIMG_4449