Így vizsgáztak az ásotthalmi Bedőben az erdészeti szakmunkás tanulók - maszkban (+KÉPEK)
Erdészeti szakmunkások vizsgáztak az ásotthalmi Bedő Albert Erdészeti Szakgimnázium és Szakközépiskolában. A Délmagyar.hu beszámolója és fotói.
– A fiú arra vár, hogy felépüljön a légnyomás, és elvégezze a fékpróbát – mutatta a traktort és az utána kötött pótkocsit Sáricz János szakoktató, majd Falubíró Alex kényelmes tempóban elindult a járművel, és elvégezte a feladatot. Szerdán és csütörtökön 25 erdészeti szakmunkás tanuló vizsgázott az ásotthalmi Bedő Albert Erdészeti Szakgimnázium és Szakközépiskolában.
Andrésiné Ambrus Ildikó intézményvezető elmondta, az erdészeti szakmunkások gyakorlati vizsgája sokrétű: vállalkozási ismeretekből (ezt kedvelik a legkevésbé), növény- és vadfelismerésből, fadöntésből és gallyazásból, gépkezelésből, fegyverismeretből, gépkarbantartásból és -kezelésből, motorfűrész-szerelésből és erdőművelésből is számot adnak tudásukról. Ha végeznek, két lehetőségük van, maradnak érettségizni, körülbelül a végzősök fele dönt így, vagy elmennek dolgozni.
A balotaszállási Falubíró Alex is marad. A feladatoktól a számlakitöltéstől eltekintve nem tartott, édesapja fakitermelő, mint mondta, ebbe a szakmába nőtt bele. – Ő is sokat tanított, dolgoztam is már vele. A gépek között jobban érzem magam – mondta, majd továbbállt a következő állomásra. Kiss Zoltán Sánta Norbertet kérdezte a sörétes fegyver és lőszer fő részeiről, illetve a sörétes kaliber definíciójáról. Norbert válasza tökéletes volt, csak a szórenddel volt gond, négyest kapott. – Ez jó rész, ezt szokták szeretni, a klasszikus vadászati eszközöket kedvelik a fiatalok – tette hozzá a pedagógus.
Szűcs Attilánál egy 3 és 5 centiméter közötti vastagságú korongot kellett levágni egy fatörzsből motorfűrésszel. Itt többek között arra kellett figyelni, hogy a nyomott és a húzott oldalon a vágás egy síkban találkozzon, és merőleges legyen a palástra.
(delmagyar.hu)