Káprázatos preparátumok a FeHoVán – Megmutatjuk az összes nevezett alkotást (KÉPEK)

preparator_fehova_erdomezoIMG_0485A HUNGEXPO Zrt. és a Magyar Vadászlap közös szervezésében és az ETC (European Taxidermy Championships) segítségével első alkalommal szerveztek preparátorversenyt a 2019-es FeHoVa – Fegyver, Horgászat, Vadászat Nemzetközi Kiállításon.

Az eseményen 42 preparátor, három kategóriában (vadfej, emlős, madár) nevezte alkotásait, és egyúttal tárta azokat a nagyközönség elé.

A hagyományteremtő versenyen kiállított preparátumokra rengeteg érdeklődő volt kíváncsi a négynapos programon, azonban annak sem kell búsulnia, aki nem tudott részt venni a FeHoVán. Az Erdő-Mező Online és az Erdeiprogramok.hu ezúton mutatja be olvasóinak a kitüntetett műremekeket.

preparator_fehova_erdomezoIMG_0715

Vadfej preparátumok, kezdő

1.helyezett
Gímszarvas (Cervus elaphus)

Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Handlovics-Joó Hanna

preparator_fehova_erdomezoIMG_0304

2. helyezett
Vaddisznó (Sus scrofa)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Tóth János

preparator_fehova_erdomezoIMG_0320
2. helyezett
Őz (Capreolus capreolus)

Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Handlovics-Joó Hanna

preparator_fehova_erdomezoIMG_0362

Róka (Vulpes vulpes)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Tóth János

preparator_fehova_erdomezoIMG_0332
Vaddisznó (Sus scrofa)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Ország Zoltán

preparator_fehova_erdomezoIMG_0459

Vadfej preparátumok, professzionális

1. helyezett
Őz (Capreolus capreolus)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Sipos Gyula

preparator_fehova_erdomezoIMG_0412

2. helyezett
Muflon (ovis aries)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Vasiliev Bohdan

preparator_fehova_erdomezoIMG_0465

3.helyezett
Gímszarvas (cervus alaphus)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Symonchuk Iván

preparator_fehova_erdomezoIMG_0462

Vadkecske (Capra aegagrus)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Rytko Roland

preparator_fehova_erdomezoIMG_0369

Dámszarvas (dama dama)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Halasi Miloslav

preparator_fehova_erdomezoIMG_0459

Vaddisznó (Sus scrofa)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Horváth Helga

szekelyfoldi_fakitermelo_erdomezo_2

Őz (Capreolus capreolus)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Brandl Christoph

Szikaszarvas (Cervus nippon)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Gáspár Lóránt


Őz (Capreolus capreolus)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Csiki Viktor

 Róka (Vulpes vulpes)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Csiki Viktor


Zerge (Rupicapra rupicapra)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Kossuth Levente

 Zerge (Rupicapra rupicapra)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Gáspár Lóránt

 Dámszarvas (Dama dama)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Vinkelmann Zoltán

szekelyfoldi_fakitermelo_erdomezo_5

Vadfej preparátumok, mester

1.helyezett
Spanyol kecske (Capra pyrenaica)

Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Mester (M)
Preparátor: Sipos György

2.helyezett
Szikaszarvas (Curvus nippon)
Kategória: Vadfej preparátumok (G)
Divízió: Mester (M)
Preparátor: Sipos György

Emlősök, kezdő

1.helyezett
Nyest (Martes feina)
Kategória: Emlősök (M)

Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Bíró Csaba

2. helyezett
Nyuszt (Martes martes)

Kategória: Emlősök (M)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Lötsch Anna-Lena

3. helyezett
Mosómedve (Procyon lotor)
Kategória: Emlősök (M)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Heffter Viktória

Aranysakál (Canis aureus)
Kategória: Emlősök (M)

Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Bordás Richárd

Emlősök, professzionális

1.helyezett
Borz (Meles meles)
Kategória: Emlősök (M)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Hajdu István

2. helyezett
Róka (Vulpes vulpes)

Kategória: Emlősök (M)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Brandl Christoph

3. helyezett
Aranysakál (Canis aurous)

Kategória: Emlősök (M)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Mika Szabolcs

Házi görény (Mustela putorius furo)
Kategória: Emlősök (M)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Vladusic Németh Valentina

Borz (Meles meles)
Kategória: Emlősök (M)
Divízió: Professzionális (P)
Preparátor: Horváth Helga

Madarak, kezdő

1.helyezett
Fácán (Phasianus colhicus)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Kapás Péter

2. helyezett
Fácán (Phasianus colhicus)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Macsuga Sándor

3. helyezett
Szarka (Pica pica)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Piros Edit

Szajkó (Garrulus glandarius)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Piros Edit

Erdei szalonka (Scolopax rusticola)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Tóth János

Szajkó (Garrulus glandarius)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Ország Zoltán

Szarka (Pica pica)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Kapás Péter

Erdei szalonka (Scolopax rusticola)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Kiss Gergely

Dolmányos varjú (Corvux cornix)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Kezdő (N)
Preparátor: Miskolczi László

Madarak, professzionális

1.helyezett
Siketfajd (Tetrao urogallus)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Kossuth Levente

2.helyezett
Szarka (Pica pica)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Barkóczi Csaba

3. helyezett
Nyírfajd (Tetrao tetrix)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Vinkelmann Zoltán

Tőkés réce (Anas platyrhynchos) 
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Herczeg János

Dolmányos varjú (Corvux cornix)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Nagy Pál

Nyári lúd (Anser anser)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Herczeg János

Nyári lúd (Anser anser)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Herczeg János

Fácán (Phasianus colhicus)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Herczeg János

Alpesi hófajd (Lagopus muta)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Horváth Flórián

Szarka (Pica pica)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Péter Sándor

Fácán (Phasianus colhicus)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Mika Szabolcs

Erdei szalonka (Scolopax rusticola)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Nagy Pál

Dolmányos varjú (Corvux cornix)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Barkóczi Csaba

Erdei szalonka (Scolopax rusticola)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Vizi Éva

Szarka (Pica pica)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális

Preparátor: Vinkelmann Zoltán

Szarka (Pica pica)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális

Preparátor: Kossuth Levente

Császármadár (Tetrastes bonasia)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális

Preparátor: Kossuth Levente

Fácán (Phasianus colhicus)
Kategória: Madarak (B)
Divízió: Professzionális
Preparátor: Vizi Éva

Madarak, mester

1.helyezett
Erdei szalonka (Scolopax rusticola)
Kategória: Madarak (B)

Divízió: Mester (M)
Preparátor: Csernák Roland

(Erdő-Mező Online)

Hozzászólások

hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?