Két új fókuszcsoportot indít az EIP-AGRI - az egyiket erdészeti témában
Az EIP-AGRI keretében két új fókuszcsoport: az új erdészeti gyakorlatok és eszközök az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodáshoz és hatásainak enyhítéséhez, illetve a legeltetés a szén-dioxid megkötéséért témakörökben.
Az EIP-AGRI fókuszcsoportok kiválasztott szakértők ideiglenes csoportjai, ahol egy adott témára összpontosítva megosztják tudásukat és tapasztalataikat. Minden csoport a kapcsolódó hasznosítható projektek tapasztalataira támaszkodva gyakorlati innovatív megoldásokat, illetve lehetőségeket keres a felmerült problémákra. Minden fókuszcsoport kétszer találkozik, ajánlásokat fogalmaz meg és beszámolót készít az eredményekről.
Megvitatják és dokumentálják a kutatási eredményeket, a legjobb gyakorlatokat és a további kutatási tevékenységek hatásait, amelyek segítenek az adott ágazatban a gyakorlati problémák megoldásában. Ezek lehetnek a termeléssel, a feldolgozással, a fogyasztással, a szállítással vagy más témákkal kapcsolatosak is.
Az említett témakörök fókuszcsoportjaiban 2017. március 23. 23:59-ig van lehetőség jelentkezni.
Részletek IDE kattintva olvashatók!
Az Európai Innovációs Partnerség (EIP-AGRI) célja, hogy az agrárgazdaság és erdőgazdálkodási ágazatok termelékenyebbé és fenntarthatóbbá váljanak, és kedvezőbben alkalmazkodjanak olyan aktuális kihívásokhoz mint az élesebb verseny, a változékony piaci árak, a klímaváltozás és a szigorúbb környezetvédelmi szabályok.
Az EIP-AGRI azon dolgozik, hogy partnerségeket hozzon létre és operatív csoportok által összekapcsolja a különféle szakmai hátterű embereket és szervezeteket az EIP-AGRI Hálózatban. Az innovációval és a mezőgazdasággal foglalkozó különféle szereplők – gazdák, tanácsadók, kutatók, agrárvállalkozások, nem kormányzati szervezetek és egyéb érdekeltek – együtt dolgoznak, megosztják egymással az ötleteiket, hogy a meglévő tudásukat olyan innovatív megoldásokra és kutatási eredményekre váltsák, melyek a gyakorlatban is alkalmazhatóak.
Az EIP-AGRI hálózatot az Európai Bizottság által fenntartott „Service Point” működteti. Ehhez a hálózathoz kapcsolódva Magyarország kialakítja saját EIP szolgáltató tevékenységét, a hazai agrár-innovációs hálózat létrehozásának érdekében. A hálózat működtetését a Földművelésügyi Minisztérium végzi, amelynek munkáját a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és az Agrárgazdasági Kutató Intézet is segíti.
(EIP-AGRI, NAK)