Juhász István nyerte az idei STIHL Timbersports Nemzeti Bajnokságot (+KÉPEK)

Augusztus 16-án, Ráckevén rendezték meg a harmadik magyarországi STIHL Timbersports Nemzeti Bajnokságot, amelynek komoly tétje volt. Az első három helyezett ugyanis bekerült a nemzeti válogatottba, hogy ősszel a 4 fős magyar csapatban szerepelhessen a lengyelországi, poznani VB-n.
Teljes képgaléria a STIHL Timbersports Nemzeti Bajnokságról >>> stihl_timbersports_nemzeti_bajnoksag_77 A hatalmas kánikula érezhetően hatott a versenyzőkre, a megszokottnál ugyanis ha csak egy picivel is, de lassabbak voltak a fejszecsapások, ám így is rendkívül izgalmas versenynek lehettek tanúi azok, akik kilátogattak a ráckevei Savoya kasztély előtti parkba. stihl_timbersports_nemzeti_bajnoksag_13 A két fordulós nemzeti bajnokság első része után a 14 versenyzőből a 6 legjobb eredményt elért sportfavágó jutott tovább. Legjobb eredménnyel a hazai közönség előtt versenyző Juhász István fért be, de ott volt a második fordulóban Rittlinger Róbert, Bozsó Zoltán, Bakó Norbert, Ollé Péter és a sérüléssel bajlódó Strubel József Dedi is. stihl_timbersports_nemzeti_bajnoksag_64 A döntő fordulóban a legjobb 6 favágó a Springboard versenyszámban mutathatta meg, hogy mit tud, és így alakult ki a végső eredmény. stihl_timbersports_nemzeti_bajnoksag_73 A STIHL Timbersports Nemzeti Bajnokságot végül Juhász István nyerte meg, mögötte Bozsó Zoltán végzett. Először állhatott dobogóra a felnőttek között az ifjúsági VB-n ezüstérmet szerző Bakó Norbert, aki így harmadikként biztosan benne lesz a magyar válogatottban. stihl_timbersports_nemzeti_bajnoksag_82 A magyar válogatott negyedik tagja a három dobogóról lecsúszott, ugyanakkor a második fordulóba bejutott versenyző közül kerül majd ki egy edzőtábor után. Rittlinger Róbertre, Strubel Józsefre és Ollé Péterre tehát még vár egy komoly megmérettetés a közeljövőben. stihl_timbersports_nemzeti_bajnoksag_21 A vasárnapi verseny különlegessége volt, hogy a magyar mezőny egy cseh versenyzővel is kiegészült. Európa egyik legjobbja, Martin Komárek ugyanis egész délután Juhász István mellett mutatta be tudását. A vendégversenyző végül nagy fölénnyel utasította maga mögé a magyar favágókat, amely természetesen nem volt meglepő, mivel a teljes magyar mezőny jelenleg is tőle tanul, hiszen az edzőtáborokat is rendszeresen Martin Komárek tartja. stihl_timbersports_nemzeti_bajnoksag_62 Az Erdő-Mező a rendezvényen forgatott, így a három dobogóssal hamarosan interjút is közlünk videós tudósításunkban! stihl_timbersports_nemzeti_bajnoksag_44 (Gribek Dániel - Erdő-Mező Online - www.erdo-mezo.hu) erdomezolike