Országos csúccsal ötödször is Juhász István nyerte a STIHL Timbersports Országos Bajnokságot (+VIDEÓK, KÉPEK)

Erősödő mezőny, kiváló hangulat, sok szurkoló, a fejszék csattogása és motorfűrészek zúgása. Parádfürdőn izgalmas csatában dőlt el a STIHL Timbersports favágó verseny országos bajnoksága, amelyet ötödik alkalommal is a veretlen Juhász István nyert meg. A legnehezebb, Springboard versenyszámban ráadásul a ráckevei fakitermelő 57 másodperces idejével megdöntötte a tavalyi, recski Mátra Kupán Strúbel József Dedi által beállított országos csúcsát. A hazai pályán versenyző mátrai favágó végül a dobogó alsó fokára állhatott fel, míg a második az Ópusztaszerről a hegyekbe érkező Bozsó Zoltán lett. Ők tehát biztosan részt vesznek a novemberi, norvégiai világbajnokságon.
TELJES KÉPGALÉRIÁNK A STIHL TIMBERSPORTS ORSZÁGOS BAJNOKSÁGRÓL >>> A Heves megyei vadásznap részeként rendezték meg az ötödik országos bajnokságot a STIHL Timbersports favágó versenyszériában, amelyen 10 versenyző mutathatta meg tudását csodálatos környezetben, szép számú, lelkes közönség előtt. Juhász István, Bozsó Zoltán, Strúbel József, Bakó András, Hamvasi Ferenc, Pankotai Zoltán, Ollé Péter, Hurta József és Freschli Krisztián mellett egy újonc is fejszét ragadott. Orcskai Gergely végül az utolsó lett, de mindössze három hónapja kezdett bele a sportfavágásba. A megmérettetésről ezúttal hiányzott Bakó Norbert, Rittlinger Róbert és Gyapjas Norbert is. [caption id="attachment_47853" align="aligncenter" width="601"]stihl_timbersports_2017_87 Csoportkép, amelyről az újonc, Orcskai Gergely lemaradt[/caption] Az idei évben ismét Juhász István lett a győztes, így 51 évesen ötszörös magyar bajnok lett, ráadásul veretlenül, hiszen mindeddig legfeljebb egy-egy versenyszámban tudtak fölé kerekedni a sportfavágó társak, összesítettben viszont nem. A bajnokság szokás szerint négy versenyszámmal indult, ami után a hat legjobb fakitermelő jutott tovább a Springboard versenyre. Ekkor a hatodik helyen Pankotai Zoltán, az ötödiken Bakó András, a negyediken pedig Strúbel József Dedi állt, míg a zirci fakitermelő, Hamvasi Ferenc harmadikként várta az utolsó versenyszámot. Az élen ekkor még Bozsó Zoltán Zoka és Juhász István holtversenyben vezetett. stihl_timbersports_2017_62 A Springboard versenyszámban végül a helyezések tekintetében nagy meglepetés nem született, Hamvasi Ferencet és Pankotai Zoltánt diszkvalifikálták, hiszen nem tudták 3 percen belül teljesíteni a magasban zajló feladatot. A legjobb időt eközben Juhász István vágta, amely ráadásul országos csúcs lett 00:57:03-as idővel. stihl_timbersports_2017_10 A dobogós versenyzők, akik így már biztosan bekerültek a magyar STIHL Timbersports válogatott keretbe, a verseny végén videóinterjút is adtak az Erdő-Mezőnek, amelyben értékeltek, és az őszi nagy megméretettésről is beszéltek. Juhász István nyilatkozata: Bozsó Zoltán Zoka nyilatkozata: Strúbel József Dedi nyilatkozata: Juhász István így döntötte meg a korábbi országos csúcsot Springboardban. A verseny előtt Orcskai Gergellyel is beszélgettünk Facebook Live bejelentkezésünkben: (Gribek Dániel - Erdő-Mező Online - www.erdo-mezo.hu) erdomezolike