A Mátra Kupán készültek a VB-re hazánk legjobb sportfavágói - Juhász István ismét győzött a Kékesen

Szeptember 30-án, szombaton ismét 1014 méter magasan zúgtak fel a láncfűrészek, hiszen az ország tetején, Kékestetőn tartották az V. Mátra Kupát. A sportfavágás elit versenyén a 12 versenyző között ezúttal újoncoknak is drukkolhattunk. Nem meglepő módon a dobogó legfelső fokára ismételten Juhász István állhatott.
A STIHL Timbersports sorozatban a versenyzők idén három helyszínen mérhették össze tudásukat, július 8-án Parádfürdőn a Nemzeti Bajnokságon, augusztus 12-én Ráckevén, valamint szeptember 30-án a Mátra Kupán. A november 3. és 4. között zajló norvégiai világbajnokságon hazánkat Juhász István, Strúbel József Dedi, Bozsó Zoltán és Hamvasi Ferenc fogja képviselni. Az idei év a magyar sorozatban a legpörgősebb, leggazdagabb és legtöbb rendezvénnyel bíró év volt, hiszen a fenti megmérettetéseken kívül a fiúk folyamatos bemutatókkal népszerűsítették a sportfavágást országszerte. 20170930_114301 Idén kétszer tartottak újonc toborzást, ahol a több mint 100 jelentkező közül választották ki azt a negyvenet, akik a biatorbágyi székhelyen edzhettek, és akik közül néhányat már most is láthattunk versenyezni. „Szerintem az a legjobb motiváció, hogy élesedik a verseny, és egyre jobban kell hajtani ahhoz, hogy valaki bekerülhessen a nemzeti válogatottba. Ennél jobb ösztönzés szerintem nem kell, mert most már gyakorlatilag olyan szoros eredmények születnek, hogy tized, századmásodpercek döntenek” – mondta Szeremley Csaba, a magyar csapat menedzsere. matra_kupa_2017_2 A dobogó legfelső fokára ismét az eddig veretlen Juhász István állhatott fel, aki a versenytársak erősödésének köszönhetően érzi, hogy az első helye veszélyben van. „Látom, hogy a tapasztalatom miatt még jobb vagyok, de ha hibázom, előbb-utóbb el fogom veszíteni a veretlenségemet” – mondta Juhász István. „A múltkori alkalommal megdöntöttem az Springboard csúcsot, most egy nagyon rossz deszkára álltam föl, és így is elég jó időt tudtam csinálni”. 20170930_115038 A tapasztalt favágók mellett egy olyan személlyel bővült a válogatott, aki először méretheti meg magát világbajnokságon. Hamvasi Ferenc rengeteget készült az elmúlt egy évben, hiszen célja volt, hogy bekerüljön a legjobb négy közé. Az erőfeszítéseknek hála ez sikerült is, és mivel hazánkat fogja képviselni, most még többet kell készülnie az Underhand versenyszámra. Reményei szerint Norvégiában bekerülnek a legjobb 12-be, de ehhez mindenkinek többet kell készülnie. matra_kupa_2017_1 A győztes Juhász István, a második Bozsó Zoltán és harmadik helyezett Strúbel József Dedi mellett a versenyen részt vett Hamvasi Ferenc, Pankotai Zoltán, Bakó András, Bakó Norbert, Ollé Péter, Rittlinger Róbert, Orcskai Gergely, Hurta József és nem utolsó sorban Freschli Krisztián. A nagyok mellett a következő generáció is képviseltette magát, hiszen Strúbel Bence és ifj. Bozsó Zoltán is megmutatta, hogy apjuk után velük is számolni kell az elkövetkezendő időkben. IMG_0560 Bakon Gábor, az Andreas Stihl Kft. ügyvezetője röviden értékelte az Erdő-Mezőnek az idei szezont: „Majd a VB-n meglátjuk, hogyan tudtak felkészülni a sportolóink ezeken a házi versenyeken, remélem, hogy jól sikerült. Ha az időeredményeket nézem, akkor szerintem ott lesz a helyünk valahol az első tízben”. A Stihl Timbersports versenyeken kívül idén megrendezték az Országos STIHL Fakitermelő Versenysorozatot, ami a fakitermelés során végzett feladatok gyors, pontos, és biztonságos végrehajtását modellezik. A klasszikus versenyszámok döntője szeptember 3-án, Soponyán zajlott, ahol a hibapontokból és az elvégzett teljesítményből összeadódott pontok alapján nagyon sűrű volt az élmezőny, tényleg csak 1-2 pontkülönbség döntötte el a végleges sorrendet. "Mivel ez nem szerencsés azoknak, akik éppen lecsúsztak a dobogóról, így várhatóan a következő évtől újabb versenyszámok is megjelenhetnek, mint például a döntés" – tudtuk meg Bakon Gábortól. matra_kupa_2017_8 A fiúk felkészülése Gyarmatpusztán folytatódik a jövő hét folyamán. Kívánunk nekik a Világbajnokságra minél jobb eredményeket! (Rákóczi Ágnes - Erdő-Mező Online - www.erdo-mezo.hu) erdomezolike