Idén is a Dalerd Zrt. Nagy István csapata nyerte a Dél-Alföldi Regionális Fakitermelő Versenyt (+KÉPEK)

Április 16-án, szombaton kezdetét vette a STIHL Országos Fakitermelő Bajnokság, miután az ásotthalmi Bedő Albert Erdészeti Szakképző Iskola és Kollégium szervezésében megtartották a dél-alföldi regionális selejtezőt. A győztes idén is a Dalerd Zrt. Nagy István csapata lett, az országos döntőre az első hat gárda jutott tovább.
TELJES KÉPGALÉRIA A DÉL-ALFÖLDI REGIONÁLIS FAKITERMELŐ VERSENYRŐL >>> A versenyzőket, a szurkolókat és a semleges nézőket szinte nyári meleg, valamint a megmérettetés mellett íjászat, lovaskocsizás is fogadta. A 14 csapat a kombinált versenyszámban és a szerelésben küzdött meg egymással. stihl_asotthalom_85 A megjelenteket Marozsán Zoltán erdész-szakoktató köszöntötte, aki a rendezvény ideje alatt mindvégig ismertette a szabályokat, mesélt a sportfavágás rejtelmeiről, és irányította a megmérettetést. A Dél-Alföldi Regionális Fakitermelő Versenyt többek között Andrésiné Dr. Ambrus Ildikó, a Bedő Albert Erdészeti Szakképző Iskola és Kollégium igazgatója, Toroczkai László, Ásotthalom polgármestere valamint a STIHL részéről Gémesi József nyitotta meg. stihl_asotthalom_6 A helyi selejtezőről idén is a legjobb hat csapat jutott tovább az őszi STIHL országos döntőbe, amely ezúttal a NEFAG Zrt. Pusztavacsi Erdészet, a Kiss Ferenc Öregfiúk, a Nyírerdő Zrt. - Mopi Trade, a Kiss Ferenc 1., a Gemenc Zrt. és a Dalerd Zrt. Nagy István csapata volt. A dobogóra utóbbi három csapat állhatott fel, a versenyt ezúttal is a két válogatott sportfavágó, Bozsó Zoltán és Strubel József "Dedi" vezette gárda nyerte meg, akik tavaly az országos döntőben másodikok lettek. stihl_asotthalom_74 A dél-alföldi verseny, amelyen természetesen ezúttal is volt STIHL Timbersports bemutató, végül munkavédelmi szempontból eredményesen és balesetmentesen zárult. A három dobogós csapat kapitánya a helyszínen nyilatkozott is az Erdő-Mezőnek, videónkat hamarosan láthatják honlapunkon! stihl_asotthalom_61 Eredmények: 1. Dalerd Zrt. - Nagy István 2. Gemenc Zrt. 3. Kiss Ferenc 1. 4. Nyírerdő Zrt. - Mopi Trade 5. Kiss Ferenc Öregfiúk 6. NEFAG Zrt. - Pusztavacsi Erdészet 7. Pálinkóné - Szentesi tűzoltók 8. Sarkadi favágók 9. Bedős fanyűvők 10. Pálinkóné - Szentesi Fakopáncsok 11. KEFAG Zrt. - Erdők betyárjai 12. Kiss Ferenc 2. 13. KEFAG Zrt. - Bernátholz 14. Bedős Nagyfiúk stihl_asotthalom_104 A folytatás: 2016. május 7. - Orfű 2016. május 28. - Keszeg 2016. augusztus 28. - Bükkzsérc 2016. augusztus 3. - Göbösmajor + 2016. május 21. - Szeged (Bajnokok Bajnoka verseny) [caption id="attachment_29492" align="aligncenter" width="599"]I. hely: Dalerd Zrt. Nagy István I. hely: Dalerd Zrt. Nagy István[/caption] [caption id="attachment_29491" align="aligncenter" width="600"]II. hely: Gemenc Zrt. II. hely: Gemenc Zrt.[/caption] [caption id="attachment_29490" align="aligncenter" width="600"]III. hely: Kiss Ferenc I. csapat III. hely: Kiss Ferenc I. csapat[/caption] (Gribek Dániel - Erdő-Mező Online - www.erdo-mezo.hu; Fotók: Gribek Tímea) erdomezolike