A Dalerd Zrt. fakitermelő csapata lett a STIHL Bajnokok Bajnoka 2015-ben (+KÉPEK)

Vasárnap az újszegedi Liget szívében egy szakmai összefogás gerincét adta a STIHL Bajnokok Bajnoka Fakitermelő Csapatverseny, amelyre a 2014-es döntő alapján az ország legjobb favágó csapatai kaptak meghívást. Ehhez foghatót a szegedi nagyközönség zöme most látott először testközelből.
Teljes képgalériánk a rendezvényről >>> 12.45-kor Juhász István a magyar Timbersports válogatott csapatkapitánya felbőgette azt a gépszörnyet, amelynek teljesítménye a hétköznapi használatban lévő fűrészeknek a tízszerese, majd a Kiss Ferenc Vadászkürt Egyesület hangulatos szólamai következtek. Bakon Gábor, a STIHL Kft. ügyvezető igazgatója nyitotta meg a versenyt. A nyolc csapat két pályán egyenes kieséses rendszerben, négy selejtezőben, két elődöntőben mérkőzött meg a döntőbe jutásért. A tét nagy volt, hiszen a STIHL Kft. felajánlásával a győztes négyszer 60 000 Ft-os, a második helyezett négyszer 30 000 Ft-os, összértékben 360 000 Ft-os vásárlási utalványban részesült. stihl_bajnokok_bajnoka_11 A verseny végén a Marozsán házaspár által felajánlott STIHL Bajnokok Bajnoka serleget a Dalerd –Nagy István csapat hódította el a Ritrovi II. csapat elől. Közvetlenül a verseny után a magyar sportfavágók csodálatos bemutatója következett. Juhász István, Strubel József, Bozsó Zoltán és Bakó Norbert látványos bemutatója szintén elvarázsolta Szeged közönségét. Összességében ez a szakmai összefogáson alapuló majális minden résztvevő elismerésével zárult. (Marozsán Zoltán - Erdő-Mező Online - www.erdo-mezo.hu - Képek: Marozsán Éva) erdomezolike